Startuje soutěž pro školáky "Do akce za naše klima"

Dalším ze stěžejních výstupů projektu "Klima se mění: od informací k akci“ je  SOUTĚŽ PRO STUDENTY STŘEDNÍCH ŠKOL A ŽÁKY 2. STUPNĚ ZŠ pod názvem "Do akce za naše klima“. První kolo soutěže právě odstartovalo a bude pokračovat až do března, kdy dojde ke slavnostnímu vyhlášení výsledků včetně ocenění nejlepších týmů.

Všechny potřebné informace k soutěži jsou na stránkách: soutez.klimasemeni.cz

"Soutěž je určena dvou- až čtyřčlenným týmům. Jejich úkolem je zamyslet se nad snížením uhlíkové stopy svých jednotlivých členů, navrhnout vhodné klimatické opatření na úrovni školy nebo města a následně natočit o splnění obou úkolů krátké dokumentační video," vysvětlil vedoucí projektu Josef Novák z CI2, o.p.s. 

"Věříme, že prostřednictvím této soutěže se nám u školáků podaří zájem o to, co můžou pro ochranu klimatu udělat jako jednotlivci a také že se přesvědčí o tom, že konkrétní klimatická opatření už v Česku existují,“ zdůraznil Novák.

Soutěžním týmům bude k dispozici speciálně vytvořený modul v rámci aplikace MOJE CO2 (https://mojeco2.cz/tymova-soutez) a také internetové stránky: soutez.klimasemeni.cz. Týmy se jejich prostřednictvím mohou přihlašovat až do 20. ledna 2020 a do konce února pak pracovat na provedení soutěžních úkolů. Každý z týmů, jemuž se podaří je splnit, obdrží zajímavé věcné ceny od partnerů soutěže.

Tři týmy s nejpřínosnějšími klimatickými řešeními (podle rozhodnutí soutěžní poroty) se pak mohou těšit na "zážitkový den“. Jeho součástí bude seznámení se s inspirativními klimatickými opatřeními v podobě zajímavé exkurze, ukázka jízdy elektromobilem a účast na slavnostním vyhodnocení soutěže s moderátorem Michalem Žákem, meteorologem České televize.

Projekt "Klima se mění: od informací k akci“ je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.